Datarapport Kantesti Ltd · UK
Kantesti Lab Insights: Eerste helft van 2026
Wat 386.742 geanonimiseerde labrapporten, geanalyseerd tussen 2026-01-01 en 2026-06-30, laten zien.
- 386.742 rapporten
- 53 markers
- 162 landen
Medisch beoordeeld op 2026-11-05
- 386.742 Geanalyseerde rapporten
- 53 Vergeleken markers
- 162 Landen
- 94,7% Rapporten met een waarde buiten het referentiebereik
- 83 Talen van de toelichtingen
Belangrijkste bevindingen
Wat opvalt
-
Het vaakst buiten het bereik
35,3% van de 146.126 rapporten met een uitslag voor Vitamine D (25-OH) viel buiten het referentiebereik: 34,3% eronder en 1,0% erboven.
Vitamine D (25-OH) 25(OH)D
-
Op een na het vaakst
33,0% van de 238.946 rapporten met een uitslag voor LDL-cholesterol viel buiten het referentiebereik: 1,0% eronder en 32,0% erboven.
LDL-cholesterol LDL-C
-
Grootste verschil tussen vrouwen en mannen
Gamma-GT: 16,7% van de uitslagen van mannen lag boven het referentiebereik, tegenover 8,9% van de uitslagen van vrouwen (1,9).
Gamma-GT GGT
-
Meest voorkomende combinatie
17,0% van de 231.176 rapporten met uitslagen voor LDL-cholesterol en Totaal cholesterol lag bij beide boven het referentiebereik.
LDL-cholesterol LDL-C Totaal cholesterol TC
Ranglijst
Uitslagen die het vaakst buiten het laboratoriumbereik vallen
Het aandeel rapporten waarin een uitslag onder of boven het referentiebereik op het labrapport lag. Te zien zijn de 10 markers met het hoogste aandeel, onder de markers met minstens 500 rapporten.
- Onder het bereik
- Boven het bereik
- 1Vitamine D (25-OH) 25(OH)D 35,3%
- 2LDL-cholesterol LDL-C 33,0%
- 3Totaal cholesterol TC 31,1%
- 4Non-HDL-cholesterol non-HDL-C 28,0%
- 5Transferrineverzadiging TSAT 26,0%
- 6Ferritine FER 25,8%
- 7Serumijzer Fe 24,9%
- 8C-reactief proteïne CRP 24,1%
- 9Triglyceriden TG 22,2%
- 10Hooggevoelig CRP hs-CRP 22,0%
| Marker | Getoetste rapporten | Onder % | Boven % | Buiten % |
|---|---|---|---|---|
| Vitamine D (25-OH) | 146.126 | 34,3% | 1,0% | 35,3% |
| LDL-cholesterol | 238.946 | 1,0% | 32,0% | 33,0% |
| Totaal cholesterol | 236.036 | 1,0% | 30,1% | 31,1% |
| Non-HDL-cholesterol | 234.393 | 1,0% | 27,0% | 28,0% |
| Transferrineverzadiging | 120.342 | 21,7% | 4,3% | 26,0% |
| Ferritine | 115.217 | 19,8% | 6,0% | 25,8% |
| Serumijzer | 116.302 | 20,7% | 4,2% | 24,9% |
| C-reactief proteïne | 116.079 | niet vermeld | 24,1% | 24,1% |
| Triglyceriden | 224.938 | 2,0% | 20,2% | 22,2% |
| Hooggevoelig CRP | 52.517 | niet vermeld | 22,0% | 22,0% |
— niet vermeld, of minder dan 50 rapporten
Naar geslacht
Verschillen tussen vrouwen en mannen
Markers waarbij het aandeel buiten het referentiebereik het sterkst verschilt tussen vrouwen en mannen. In elk paar staaf staat de groep met het hogere aandeel eerst.
- Onder het bereik
- Boven het bereik
-
Gamma-GTBoven het bereik1,9× zo vaak
Mannen 16,7%Vrouwen 8,9% -
FerritineBoven het bereik1,8× zo vaak
Mannen 7,9%Vrouwen 4,5% -
UrinezuurBoven het bereik1,7× zo vaak
Mannen 19,9%Vrouwen 11,5% -
AlanineaminotransferaseBoven het bereik1,6× zo vaak
Mannen 17,9%Vrouwen 11,4% -
FerritineOnder het bereik1,6× zo vaak
Vrouwen 23,6%Mannen 15,2%
| Marker | Richting | Vrouwen | Mannen | Verhouding |
|---|---|---|---|---|
| Gamma-GT | Boven het bereik | 8,9% | 16,7% | 1,9 |
| Ferritine | Boven het bereik | 4,5% | 7,9% | 1,8 |
| Urinezuur | Boven het bereik | 11,5% | 19,9% | 1,7 |
| Alanineaminotransferase | Boven het bereik | 11,4% | 17,9% | 1,6 |
| Ferritine | Onder het bereik | 23,6% | 15,2% | 1,6 |
Naar leeftijd
Verschillen naar leeftijd
Markers waarbij het aandeel buiten het referentiebereik het sterkst verschilt tussen de leeftijdsgroepen. Elk paar staven toont de leeftijdsgroep met het hoogste en die met het laagste aandeel.
- Onder het bereik
- Boven het bereik
-
Geschatte glomerulaire filtratiesnelheidOnder het bereik3,4× zo vaak
70+ 34,7%18–29 10,3% -
CreatinineOnder het bereik3,2× zo vaak
18–29 5,9%70+ 1,9% -
CreatinineBoven het bereik2,3× zo vaak
70+ 16,3%18–29 7,1% -
Nuchtere glucoseBoven het bereik2,0× zo vaak
70+ 28,1%18–29 14,0% -
HbA1cBoven het bereik1,9× zo vaak
70+ 29,2%18–29 15,1%
| Marker | Richting | Hoogste leeftijdsgroep | Laagste leeftijdsgroep | Verhouding |
|---|---|---|---|---|
| Geschatte glomerulaire filtratiesnelheid | Onder het bereik | 70+: 34,7% | 18–29: 10,3% | 3,4 |
| Creatinine | Onder het bereik | 18–29: 5,9% | 70+: 1,9% | 3,2 |
| Creatinine | Boven het bereik | 70+: 16,3% | 18–29: 7,1% | 2,3 |
| Nuchtere glucose | Boven het bereik | 70+: 28,1% | 18–29: 14,0% | 2,0 |
| HbA1c | Boven het bereik | 70+: 29,2% | 18–29: 15,1% | 1,9 |
Combinaties
Uitslagen die vaak samen voorkomen
Onder de rapporten met beide uitslagen het aandeel waarin beide buiten het referentiebereik vielen, in de getoonde richting.
-
LDL-cholesterol Totaal cholesterol
17,0% van de 231.176 rapporten met beide uitslagen had LDL-cholesterol boven en Totaal cholesterol boven het referentiebereik.
-
LDL-cholesterol Non-HDL-cholesterol
15,7% van de 229.569 rapporten met beide uitslagen had LDL-cholesterol boven en Non-HDL-cholesterol boven het referentiebereik.
-
Serumijzer Transferrineverzadiging
9,9% van de 112.510 rapporten met beide uitslagen had Serumijzer onder en Transferrineverzadiging onder het referentiebereik.
-
Serumijzer Ferritine
9,4% van de 107.693 rapporten met beide uitslagen had Serumijzer onder en Ferritine onder het referentiebereik.
-
Nuchtere glucose HbA1c
9,3% van de 208.715 rapporten met beide uitslagen had Nuchtere glucose boven en HbA1c boven het referentiebereik.
Populatie
Wie er in de data zit
Tellingen van rapporten, nooit van personen. De aandelen hieronder beschrijven de rapporten in deze editie.
Rapporten naar geslacht
- Vrouwen 54,5%
- Mannen 45,5%
Rapporten naar leeftijdsgroep
- 18–29 15,8%
- 30–39 21,9%
- 40–49 22,4%
- 50–59 18,8%
- 60–69 13,7%
- 70+ 7,3%
Belangrijkste landen
- Türkiye 11,2% (43.397)
- Germany 10,2% (39.367)
- Italy 6,7% (26.003)
- United States 6,2% (23.889)
- France 3,7% (14.345)
- Spain 3,3% (12.884)
- United Kingdom 3,1% (12.135)
- Brazil 2,8% (10.932)
- Romania 2,2% (8.336)
- Russia 2,1% (8.066)
Talen van de labrapporten
De labrapporten zijn in 52 talen geschreven.
- EN 23,6%
- DE 12,0%
- TR 10,8%
- FR 7,3%
- IT 6,5%
Talen van de antwoorden
Uitgelegd in 83 talen.
- EN 23,4%
- DE 11,0%
- TR 9,9%
- FR 6,9%
- IT 6,1%
Bestandstypen
- PDF 68,4%
- Foto's 22,5%
- Screenshots 9,2%
Rapporten per maand
- 61.595Jan
- 55.425Feb
- 65.572Mar
- 63.403Apr
- 69.367May
- 71.380Jun
Delen en hergebruiken
Infographics met de belangrijkste uitkomsten
5 afbeeldingen met de cijfers van deze editie, klaar om te delen. U mag ze hergebruiken als u Kantesti vermeldt (CC BY 4.0).
Methode
Zo hebben we dit rapport gemaakt
Wat de cijfers tellen, wat ze weglaten en hoe je ze leest.
Periode en omvang
De cijfers gaan over labrapporten die zijn geanalyseerd tussen 2026-01-01 en 2026-06-30.
Alleen volwassenen
Alleen rapporten van volwassenen worden geteld. Rapporten van mensen onder de 18 jaar worden weggelaten.
Alleen tellingen
De data bevat tellingen van labrapporten. Er staan geen namen, e-mailadressen, rekeningnummers, geboortedata, bestandsnamen of losse waarden in.
Getallen onder 50 worden niet getoond
Getallen onder 50 worden niet getoond, zodat niemand uit een kleine groep herkenbaar is.
De referentiebereiken van het lab zelf
Onder en boven betekent buiten het referentiebereik dat op elk labrapport staat. Bereiken verschillen per lab, land, leeftijd en geslacht, dus een waarde buiten het bereik is geen diagnose.
Geen bevolkingscijfers
Mensen hebben er bewust voor gekozen hun rapporten te uploaden, dus de cijfers beschrijven die rapporten. Het zijn geen prevalentiecijfers voor een bevolking.
Dubbele rapporten en testaccounts
Dubbele rapporten en test- of interne accounts worden verwijderd voordat er geteld wordt.
Geen medisch advies
Informatieve statistieken, geen diagnose en geen medisch advies. Bespreek je eigen uitslagen met een arts.
Open data
Data en bronvermelding
De volledige data van deze editie is open. Je mag die en de grafieken hergebruiken als je Kantesti als bron vermeldt.
Eén rij per cijfer, UTF-8, percentages afgerond op één decimaal.
Licentie: CC BY 4.0. Delen en bewerken met vermelding van Kantesti.
Perscontact: [email protected]
Zo citeer je
Kantesti Lab Insights, Eerste helft van 2026. Kantesti Ltd, 2026. https://www.kantesti.net/nl/gegevens-over-bloedonderzoek/eerste-helft-van-2026/
Personen
Wie dit rapport heeft gemaakt
Medische beoordeling: Medisch team van Kantesti
-
Thomas Klein, MDChief Medical Officer
-
Sarah Mitchell, MD, PhDMedisch team
-
Prof. Dr. Hans Weber, PhDMedisch team
Beoordeeld op 2026-11-05
Heb je zelf een labrapport?
Met bloedwaarden online laten uitleggen legt Kantesti elke waarde van je labrapport in duidelijke taal uit.
Informatieve statistieken, geen diagnose en geen medisch advies.