Duomenų ataskaita Kantesti Ltd · JK
Kantesti Lab Insights: 2026 m. pirmasis pusmetis
Ką rodo 386 742 anonimizuotų kraujo tyrimų ataskaitų, išanalizuotų nuo 2026-01-01 iki 2026-06-30.
- 386 742 ataskaitų
- 53 rodiklių
- 162 šalių
Medicininė peržiūra: 2026-11-05
- 386 742 Išanalizuotos ataskaitos
- 53 Palyginti rodikliai
- 162 Šalys
- 94,7 % Ataskaitos su verte už laboratorijos referencinių ribų
- 83 Paaiškinimų kalbos
Pagrindinės išvados
Kas išsiskiria
-
Dažniausiai už ribų
Iš 146 126 ataskaitų su rodiklio D vitaminas (25-OH) rezultatu 35,3 % buvo už laboratorijos referencinių ribų: 34,3 % žemiau jos ir 1,0 % aukščiau.
D vitaminas (25-OH) 25(OH)D
-
Antras pagal dažnumą
Iš 238 946 ataskaitų su rodiklio LDL cholesterolis rezultatu 33,0 % buvo už laboratorijos referencinių ribų: 1,0 % žemiau jos ir 32,0 % aukščiau.
LDL cholesterolis LDL-C
-
Didžiausias skirtumas tarp moterų ir vyrų
Gama-gliutamiltransferazė: vyrų rezultatų 16,7 % buvo aukščiau laboratorijos referencinių ribų referencinių ribų, o moterų rezultatų – 8,9 % (1,9 karto dažniau).
Gama-gliutamiltransferazė GGT
-
Dažniausias derinys
Iš 231 176 ataskaitų, kuriose buvo ir LDL cholesterolis, ir Bendrasis cholesterolis rezultatai, 17,0 % atveju abu buvo aukščiau referencinių ribų.
LDL cholesterolis LDL-C Bendrasis cholesterolis TC
Reitingas
Rezultatai, dažniausiai išeinantys už laboratorijos ribų
Ataskaitų, kuriose rezultatas buvo žemiau arba aukščiau laboratorinėje ataskaitoje nurodytų referencinių ribų, dalis. 10 rodiklių su didžiausia dalimi tarp rodiklių, turinčių bent 500 ataskaitas.
- Žemiau ribos
- Aukščiau ribos
- 1D vitaminas (25-OH) 25(OH)D 35,3 %
- 2LDL cholesterolis LDL-C 33,0 %
- 3Bendrasis cholesterolis TC 31,1 %
- 4Ne HDL cholesterolis non-HDL-C 28,0 %
- 5Transferino prisotinimas TSAT 26,0 %
- 6Feritinas FER 25,8 %
- 7Serumo geležis Fe 24,9 %
- 8C reaktyvusis baltymas CRP 24,1 %
- 9Trigliceridai TG 22,2 %
- 10Didelio jautrumo CRP hs-CRP 22,0 %
| Rodiklis | Patikrintos ataskaitos | Žemiau % | Aukščiau % | Už ribų % |
|---|---|---|---|---|
| D vitaminas (25-OH) | 146 126 | 34,3 % | 1,0 % | 35,3 % |
| LDL cholesterolis | 238 946 | 1,0 % | 32,0 % | 33,0 % |
| Bendrasis cholesterolis | 236 036 | 1,0 % | 30,1 % | 31,1 % |
| Ne HDL cholesterolis | 234 393 | 1,0 % | 27,0 % | 28,0 % |
| Transferino prisotinimas | 120 342 | 21,7 % | 4,3 % | 26,0 % |
| Feritinas | 115 217 | 19,8 % | 6,0 % | 25,8 % |
| Serumo geležis | 116 302 | 20,7 % | 4,2 % | 24,9 % |
| C reaktyvusis baltymas | 116 079 | nepateikta | 24,1 % | 24,1 % |
| Trigliceridai | 224 938 | 2,0 % | 20,2 % | 22,2 % |
| Didelio jautrumo CRP | 52 517 | nepateikta | 22,0 % | 22,0 % |
— nepateikta arba mažiau nei 50 ataskaitų
Pagal lytį
Moterų ir vyrų skirtumai
Rodikliai, kuriems dalis rezultatų už ribų labiausiai skiriasi tarp moterų ir vyrų. Kiekvienoje stulpelių poroje pirmiausia rodoma grupė su didesne dalimi.
- Žemiau ribos
- Aukščiau ribos
-
Gama-gliutamiltransferazėAukščiau ribos1,9 karto dažniau
Vyrai 16,7 %Moterys 8,9 % -
FeritinasAukščiau ribos1,8 karto dažniau
Vyrai 7,9 %Moterys 4,5 % -
Šlapimo rūgštisAukščiau ribos1,7 karto dažniau
Vyrai 19,9 %Moterys 11,5 % -
Alanino aminotransferazėAukščiau ribos1,6 karto dažniau
Vyrai 17,9 %Moterys 11,4 % -
FeritinasŽemiau ribos1,6 karto dažniau
Moterys 23,6 %Vyrai 15,2 %
| Rodiklis | Kryptis | Moterys | Vyrai | Santykis |
|---|---|---|---|---|
| Gama-gliutamiltransferazė | Aukščiau ribos | 8,9 % | 16,7 % | 1,9 |
| Feritinas | Aukščiau ribos | 4,5 % | 7,9 % | 1,8 |
| Šlapimo rūgštis | Aukščiau ribos | 11,5 % | 19,9 % | 1,7 |
| Alanino aminotransferazė | Aukščiau ribos | 11,4 % | 17,9 % | 1,6 |
| Feritinas | Žemiau ribos | 23,6 % | 15,2 % | 1,6 |
Pagal amžių
Skirtumai pagal amžių
Rodikliai, kuriems dalis rezultatų už ribų labiausiai skiriasi tarp amžiaus grupių. Kiekviena stulpelių pora rodo amžiaus grupę su didžiausia ir mažiausia dalimi.
- Žemiau ribos
- Aukščiau ribos
-
Įvertintas glomerulų filtracijos greitisŽemiau ribos3,4 karto dažniau
70+ 34,7 %18–29 10,3 % -
KreatininasŽemiau ribos3,2 karto dažniau
18–29 5,9 %70+ 1,9 % -
KreatininasAukščiau ribos2,3 karto dažniau
70+ 16,3 %18–29 7,1 % -
Gliukozė nevalgiusAukščiau ribos2,0 karto dažniau
70+ 28,1 %18–29 14,0 % -
HbA1cAukščiau ribos1,9 karto dažniau
70+ 29,2 %18–29 15,1 %
| Rodiklis | Kryptis | Aukščiausia amžiaus grupė | Žemiausia amžiaus grupė | Santykis |
|---|---|---|---|---|
| Įvertintas glomerulų filtracijos greitis | Žemiau ribos | 70+: 34,7 % | 18–29: 10,3 % | 3,4 |
| Kreatininas | Žemiau ribos | 18–29: 5,9 % | 70+: 1,9 % | 3,2 |
| Kreatininas | Aukščiau ribos | 70+: 16,3 % | 18–29: 7,1 % | 2,3 |
| Gliukozė nevalgius | Aukščiau ribos | 70+: 28,1 % | 18–29: 14,0 % | 2,0 |
| HbA1c | Aukščiau ribos | 70+: 29,2 % | 18–29: 15,1 % | 1,9 |
Deriniai
Rezultatai, dažnai pasirodantys kartu
Tarp ataskaitų, kuriose yra abu rezultatai, dalis, kuriose abu buvo už referencinių ribų nurodyta kryptimi.
-
LDL cholesterolis Bendrasis cholesterolis
Iš 231 176 ataskaitų su abiem rezultatais 17,0 % atveju LDL cholesterolis buvo aukščiau referencinių ribų, o Bendrasis cholesterolis – aukščiau referencinių ribų.
-
LDL cholesterolis Ne HDL cholesterolis
Iš 229 569 ataskaitų su abiem rezultatais 15,7 % atveju LDL cholesterolis buvo aukščiau referencinių ribų, o Ne HDL cholesterolis – aukščiau referencinių ribų.
-
Serumo geležis Transferino prisotinimas
Iš 112 510 ataskaitų su abiem rezultatais 9,9 % atveju Serumo geležis buvo žemiau referencinių ribų, o Transferino prisotinimas – žemiau referencinių ribų.
-
Serumo geležis Feritinas
Iš 107 693 ataskaitų su abiem rezultatais 9,4 % atveju Serumo geležis buvo žemiau referencinių ribų, o Feritinas – žemiau referencinių ribų.
-
Gliukozė nevalgius HbA1c
Iš 208 715 ataskaitų su abiem rezultatais 9,3 % atveju Gliukozė nevalgius buvo aukščiau referencinių ribų, o HbA1c – aukščiau referencinių ribų.
Populiacija
Kas patenka į duomenis
Ataskaitų skaičiai, niekada žmonių. Toliau pateiktos dalys apibūdina šio leidinio ataskaitas.
Ataskaitos pagal lytį
- Moterys 54,5 %
- Vyrai 45,5 %
Ataskaitos pagal amžiaus grupę
- 18–29 15,8 %
- 30–39 21,9 %
- 40–49 22,4 %
- 50–59 18,8 %
- 60–69 13,7 %
- 70+ 7,3 %
Pagrindinės šalys
- Türkiye 11,2 % (43 397)
- Germany 10,2 % (39 367)
- Italy 6,7 % (26 003)
- United States 6,2 % (23 889)
- France 3,7 % (14 345)
- Spain 3,3 % (12 884)
- United Kingdom 3,1 % (12 135)
- Brazil 2,8 % (10 932)
- Romania 2,2 % (8 336)
- Russia 2,1 % (8 066)
Laboratorinių ataskaitų kalbos
Laboratorinės ataskaitos parašytos 52 kalbomis.
- EN 23,6 %
- DE 12,0 %
- TR 10,8 %
- FR 7,3 %
- IT 6,5 %
Kalbos, kuriomis Kantesti atsakinėjo
Paaiškinta 83 kalbomis.
- EN 23,4 %
- DE 11,0 %
- TR 9,9 %
- FR 6,9 %
- IT 6,1 %
Failų tipai
- PDF 68,4 %
- Nuotraukos 22,5 %
- Ekrano nuotraukos 9,2 %
Ataskaitos per mėnesį
- 61 595Jan
- 55 425Feb
- 65 572Mar
- 63 403Apr
- 69 367May
- 71 380Jun
Dalinkitės ir naudokite pakartotinai
Pagrindinių išvadų infografikai
5 vaizdai su šio leidinio skaičiais, paruošti dalintis. Juos galima naudoti pakartotinai, nurodžius Kantesti (CC BY 4.0).
Metodika
Kaip parengta ši ataskaita
Ką skaičiuoja skaičiai, ką jie palieka nuošalyje ir kaip juos skaityti.
Laikotarpis ir apimtis
Skaičiai apima laboratorines ataskaitas, išanalizuotas nuo 2026-01-01 iki 2026-06-30.
Tik suaugusieji
Skaičiuojamos tik suaugusiųjų ataskaitos. Ataskaitos, žinomos kaip priklausančios asmenims iki 18 metų, neįtraukiamos.
Tik skaičiai
Duomenys apima tik laboratorinių ataskaitų skaičius. Juose nėra vardų, el. pašto adresų, sąskaitų numerių, gimimo datų, failų pavadinimų ar atskirų verčių.
Skaičiai, mažesni nei 50, nerodomi
Skaičiai, mažesni nei 50, nerodomi, todėl niekas negali būti atpažintas iš mažos grupės.
Laboratorijos referencinės ribos
Žemiau ir aukščiau reiškia už referencinių ribų, atspausdintų kiekvienoje laboratorinėje ataskaitoje. Ribos skiriasi tarp laboratorijų, šalių, amžiaus ir lyties, todėl rezultatas už ribų nėra diagnozė.
Ne populiacijos skaičiai
Žmonės pasirinko pateikti savo ataskaitas, todėl skaičiai apibūdina būtent jas. Tai nėra jokios populiacijos paplitimo rodikliai.
Dublikatai ir bandomosios paskyros
Prieš skaičiavimą pašalinamos dublikatų ataskaitos bei bandomosios ar vidinės paskyros.
Ne medicininė konsultacija
Informacinė statistika, o ne diagnozė ar medicininė konsultacija. Dėl savo rezultatų pasikonsultuokite su gydytoju.
Atviri duomenys
Duomenys ir citavimas
Visi šio leidinio duomenys yra atviri. Galite juos ir diagramas naudoti pakartotinai, jei nurodysite Kantesti kaip šaltinį.
Viena eilutė kiekvienam skaičiui, UTF-8, procentai suapvalinti iki vieno skaitmens po kablelio.
Licencija: CC BY 4.0. Dalinkitės ir pritaikykite, nurodydami Kantesti.
Spaudos kontaktas: [email protected]
Kaip cituoti
Kantesti Lab Insights, 2026 m. pirmasis pusmetis. Kantesti Ltd, 2026. https://www.kantesti.net/lt/kraujo-tyrimu-duomenys/2026-m-pirmasis-pusmetis/
Žmonės
Kas parengė šią ataskaitą
Medicininė peržiūra: Kantesti medicinos komanda
-
Thomas Klein, MDMedicinos direktorius
-
Sarah Mitchell, MD, PhDMedicinos komanda
-
Prof. Dr. Hans Weber, PhDMedicinos komanda
Peržiūrėta 2026-11-05
Turite savo kraujo tyrimų ataskaitą?
Kantesti yra kraujo tyrimų rezultatų aiškinimas, kuri paprasta kalba paaiškina kiekvieną jūsų laboratorinių tyrimų ataskaitos vertę.
Informacinė statistika, ne diagnozė ir ne medicininė konsultacija.