Datu pārskats Kantesti Ltd · Apvienotā Karaliste
Kantesti Lab Insights: 2026. gada pirmais pusgads
Ko rāda 386 742 anonimizēti asins analīžu pārskati, kas tika analizēti no 2026-01-01 līdz 2026-06-30.
- 386 742 pārskati
- 53 rādītāji
- 162 valstis
Medicīniski pārskatīts: 2026-11-05
- 386 742 Analizētie pārskati
- 53 Salīdzinātie rādītāji
- 162 Valstis
- 94,7% Pārskati ar vērtību ārpus laboratorijas intervāla
- 83 Skaidrojumu valodas
Galvenie secinājumi
Kas izceļas
-
Visbiežāk ārpus intervāla
No 146 126 pārskatiem ar rādītāja D vitamīns (25-OH) rezultātu 35,3% bija ārpus laboratorijas intervāla: 34,3% zem tā un 1,0% virs tā.
D vitamīns (25-OH) 25(OH)D
-
Otrs biežākais
No 238 946 pārskatiem ar rādītāja LDL holesterīns rezultātu 33,0% bija ārpus laboratorijas intervāla: 1,0% zem tā un 32,0% virs tā.
LDL holesterīns LDL-C
-
Lielākā atšķirība starp sievietēm un vīriešiem
Gamma-glutamiltransferāze: 16,7% no vīriešu rezultātiem bija virs laboratorijas references intervāla references intervāla, bet no sieviešu rezultātiem – 8,9% (1,9 reizes biežāk).
Gamma-glutamiltransferāze GGT
-
Biežākā kombinācija
No 231 176 pārskatiem, kuros bija gan LDL holesterīns, gan Kopējais holesterīns rezultāts, 17,0% gadījumos abi bija virs laboratorijas references intervāla.
LDL holesterīns LDL-C Kopējais holesterīns TC
Reitings
Visbiežāk ārpus laboratorijas intervāla esošie rezultāti
To pārskatu īpatsvars, kuros rezultāts bija zem vai virs laboratorijas pārskatā norādītā references intervāla. 10 rādītāji ar lielāko īpatsvaru, starp rādītājiem ar vismaz 500 pārskatiem.
- Zem intervāla
- Virs intervāla
- 1D vitamīns (25-OH) 25(OH)D 35,3%
- 2LDL holesterīns LDL-C 33,0%
- 3Kopējais holesterīns TC 31,1%
- 4Non-HDL holesterīns non-HDL-C 28,0%
- 5Transferrīna piesātinājums TSAT 26,0%
- 6Ferritīns FER 25,8%
- 7Seruma dzelzs Fe 24,9%
- 8C-reaktīvais proteīns CRP 24,1%
- 9Triglicerīdi TG 22,2%
- 10Augstas jutības CRP hs-CRP 22,0%
| Rādītājs | Pārbaudītie pārskati | Zem % | Virs % | Ārpus % |
|---|---|---|---|---|
| D vitamīns (25-OH) | 146 126 | 34,3% | 1,0% | 35,3% |
| LDL holesterīns | 238 946 | 1,0% | 32,0% | 33,0% |
| Kopējais holesterīns | 236 036 | 1,0% | 30,1% | 31,1% |
| Non-HDL holesterīns | 234 393 | 1,0% | 27,0% | 28,0% |
| Transferrīna piesātinājums | 120 342 | 21,7% | 4,3% | 26,0% |
| Ferritīns | 115 217 | 19,8% | 6,0% | 25,8% |
| Seruma dzelzs | 116 302 | 20,7% | 4,2% | 24,9% |
| C-reaktīvais proteīns | 116 079 | nav norādīts | 24,1% | 24,1% |
| Triglicerīdi | 224 938 | 2,0% | 20,2% | 22,2% |
| Augstas jutības CRP | 52 517 | nav norādīts | 22,0% | 22,0% |
— nav norādīts vai ir mazāk nekā 50 pārskatu
Pēc dzimuma
Atšķirības starp sievietēm un vīriešiem
Rādītāji, kuriem ārpus intervāla esošo rezultātu īpatsvars visvairāk atšķiras starp sievietēm un vīriešiem. Katrā stabiņu pārī vispirms ir grupa ar lielāku īpatsvaru.
- Zem intervāla
- Virs intervāla
-
Gamma-glutamiltransferāzeVirs intervāla1,9 reizes biežāk
Vīrieši 16,7%Sievietes 8,9% -
FerritīnsVirs intervāla1,8 reizes biežāk
Vīrieši 7,9%Sievietes 4,5% -
UrīnskābeVirs intervāla1,7 reizes biežāk
Vīrieši 19,9%Sievietes 11,5% -
AlanīnaminotransferāzeVirs intervāla1,6 reizes biežāk
Vīrieši 17,9%Sievietes 11,4% -
FerritīnsZem intervāla1,6 reizes biežāk
Sievietes 23,6%Vīrieši 15,2%
| Rādītājs | Virziens | Sievietes | Vīrieši | Attiecība |
|---|---|---|---|---|
| Gamma-glutamiltransferāze | Virs intervāla | 8,9% | 16,7% | 1,9 |
| Ferritīns | Virs intervāla | 4,5% | 7,9% | 1,8 |
| Urīnskābe | Virs intervāla | 11,5% | 19,9% | 1,7 |
| Alanīnaminotransferāze | Virs intervāla | 11,4% | 17,9% | 1,6 |
| Ferritīns | Zem intervāla | 23,6% | 15,2% | 1,6 |
Pēc vecuma
Atšķirības pēc vecuma
Rādītāji, kuriem ārpus intervāla esošo rezultātu īpatsvars visvairāk atšķiras starp vecuma grupām. Katrs stabiņu pāris parāda vecuma grupu ar augstāko un zemāko īpatsvaru.
- Zem intervāla
- Virs intervāla
-
Aplēstais glomerulārās filtrācijas ātrumsZem intervāla3,4 reizes biežāk
70+ 34,7%18–29 10,3% -
KreatinīnsZem intervāla3,2 reizes biežāk
18–29 5,9%70+ 1,9% -
KreatinīnsVirs intervāla2,3 reizes biežāk
70+ 16,3%18–29 7,1% -
Glikoze tukšā dūšāVirs intervāla2,0 reizes biežāk
70+ 28,1%18–29 14,0% -
HbA1cVirs intervāla1,9 reizes biežāk
70+ 29,2%18–29 15,1%
| Rādītājs | Virziens | Augstākā vecuma grupa | Zemākā vecuma grupa | Attiecība |
|---|---|---|---|---|
| Aplēstais glomerulārās filtrācijas ātrums | Zem intervāla | 70+: 34,7% | 18–29: 10,3% | 3,4 |
| Kreatinīns | Zem intervāla | 18–29: 5,9% | 70+: 1,9% | 3,2 |
| Kreatinīns | Virs intervāla | 70+: 16,3% | 18–29: 7,1% | 2,3 |
| Glikoze tukšā dūšā | Virs intervāla | 70+: 28,1% | 18–29: 14,0% | 2,0 |
| HbA1c | Virs intervāla | 70+: 29,2% | 18–29: 15,1% | 1,9 |
Kombinācijas
Rezultāti, kas bieži parādās kopā
Starp pārskatiem, kuros ir abi rezultāti, īpatsvars, kurā abi bija ārpus intervāla norādītajā virzienā.
-
LDL holesterīns Kopējais holesterīns
No 231 176 pārskatiem ar abiem rezultātiem 17,0% gadījumos LDL holesterīns bija virs intervāla, bet Kopējais holesterīns – virs intervāla.
-
LDL holesterīns Non-HDL holesterīns
No 229 569 pārskatiem ar abiem rezultātiem 15,7% gadījumos LDL holesterīns bija virs intervāla, bet Non-HDL holesterīns – virs intervāla.
-
Seruma dzelzs Transferrīna piesātinājums
No 112 510 pārskatiem ar abiem rezultātiem 9,9% gadījumos Seruma dzelzs bija zem intervāla, bet Transferrīna piesātinājums – zem intervāla.
-
Seruma dzelzs Ferritīns
No 107 693 pārskatiem ar abiem rezultātiem 9,4% gadījumos Seruma dzelzs bija zem intervāla, bet Ferritīns – zem intervāla.
-
Glikoze tukšā dūšā HbA1c
No 208 715 pārskatiem ar abiem rezultātiem 9,3% gadījumos Glikoze tukšā dūšā bija virs intervāla, bet HbA1c – virs intervāla.
Populācija
Kas ir datos
Pārskatu skaitļi, nekad cilvēku. Tālāk norādītie īpatsvari raksturo šī izdevuma pārskatus.
Pārskati pēc dzimuma
- Sievietes 54,5%
- Vīrieši 45,5%
Pārskati pēc vecuma grupas
- 18–29 15,8%
- 30–39 21,9%
- 40–49 22,4%
- 50–59 18,8%
- 60–69 13,7%
- 70+ 7,3%
Galvenās valstis
- Türkiye 11,2% (43 397)
- Germany 10,2% (39 367)
- Italy 6,7% (26 003)
- United States 6,2% (23 889)
- France 3,7% (14 345)
- Spain 3,3% (12 884)
- United Kingdom 3,1% (12 135)
- Brazil 2,8% (10 932)
- Romania 2,2% (8 336)
- Russia 2,1% (8 066)
Laboratorijas pārskatu valodas
Laboratorijas pārskati ir rakstīti 52 valodās.
- EN 23,6%
- DE 12,0%
- TR 10,8%
- FR 7,3%
- IT 6,5%
Valodas, kurās Kantesti sniedza atbildes
Skaidrots 83 valodās.
- EN 23,4%
- DE 11,0%
- TR 9,9%
- FR 6,9%
- IT 6,1%
Failu veidi
- PDF 68,4%
- Fotogrāfijas 22,5%
- Ekrānuzņēmumi 9,2%
Pārskati pa mēnešiem
- 61 595Jan
- 55 425Feb
- 65 572Mar
- 63 403Apr
- 69 367May
- 71 380Jun
Kopīgošana un atkalizmantošana
Galveno secinājumu infografika
5 attēli ar šā izdevuma skaitļiem, gatavi kopīgošanai. Tos var izmantot atkārtoti, ja norādāt Kantesti (CC BY 4.0).
Metodika
Kā šis pārskats tika sagatavots
Ko skaitļi skaita, ko tie atstāj ārpusē un kā tos lasīt.
Periods un apjoms
Skaitļi attiecas uz laboratorijas pārskatiem, kas analizēti no 2026-01-01 līdz 2026-06-30.
Tikai pieaugušie
Tiek skaitīti tikai pieaugušo pārskati. Pārskati, par kuriem zināms, ka tie pieder personām, kas jaunākas par 18 gadiem, tiek izslēgti.
Tikai skaitļi
Dati ietver tikai laboratorijas pārskatu skaitļus. Tajos nav vārdu, e-pasta adrešu, kontu numuru, dzimšanas datumu, failu nosaukumu vai atsevišķu vērtību.
Skaitļi zem 50 nav rādīti
Skaitļi zem 50 nav rādīti, lai no mazas grupas nevarētu atpazīt nevienu.
Laboratorijas paša references intervāli
Zem un virs nozīmē ārpus katrā laboratorijas pārskatā norādītā references intervāla. Intervāli atšķiras pēc laboratorijas, valsts, vecuma un dzimuma, tāpēc rezultāts ārpus intervāla nav diagnoze.
Nav iedzīvotāju skaitļi
Cilvēki izvēlējās iesniegt savus pārskatus, tāpēc skaitļi raksturo tieši šos pārskatus. Tie nav nevienas populācijas izplatības rādītāji.
Dublikāti un testa konti
Pirms skaitīšanas tiek noņemti dublētie pārskati, kā arī testa vai iekšējie konti.
Nav medicīniska padoma
Informatīva statistika, nevis diagnoze vai medicīnisks padoms. Par saviem rezultātiem konsultējieties ar ārstu.
Atvērtie dati
Dati un citēšana
Šī izdevuma dati ir atvērti. Varat tos un diagrammas izmantot atkārtoti, ja norādāt Kantesti kā avotu.
Viena rinda uz skaitli, UTF-8, procenti noapaļoti līdz vienai decimāldaļai.
Licence: CC BY 4.0. Kopīgojiet un pielāgojiet, norādot Kantesti.
Kontakts plašsaziņas līdzekļiem: [email protected]
Kā citēt
Kantesti Lab Insights, 2026. gada pirmais pusgads. Kantesti Ltd, 2026. https://www.kantesti.net/lv/asins-analizu-dati/2026-gada-pirmais-pusgads/
Cilvēki
Kas sagatavoja šo pārskatu
Medicīniskā pārskatīšana: Kantesti medicīnas komanda
-
Thomas Klein, MDMedicīnas direktors
-
Sarah Mitchell, MD, PhDMedicīnas komanda
-
Prof. Dr. Hans Weber, PhDMedicīnas komanda
Pārskatīts 2026-11-05
Vai jums ir savs asins analīžu pārskats?
Kantesti ir asins analīžu atšifrēšana, kas vienkāršā valodā izskaidro katra jūsu analīžu rezultāta vērtību.
Informatīva statistika, nevis diagnoze vai medicīnisks padoms.