Rapòrt de donadas Kantesti Ltd · Reiaume Unit
Kantesti Lab Insights: Primièr semestre de 2026
Çò que mostran 386,742 rapòrts d'analisi de sang anonimizats, analisats entre 2026-01-01 e 2026-06-30.
- 386,742 rapòrts
- 53 marcadors
- 162 païses
Revirat medicalament lo 2026-11-05
- 386,742 Rapòrts analisats
- 53 Marcadors comparats
- 162 Païses
- 94.7% Rapòrts amb un valor fòra de l'interval de referéncia
- 83 Lengas de las explicacions
Resultats principals
Çò que ressòrt
-
Mai sovent fòra de l'interval
35.3% dels 146,126 rapòrts amb un resultat de Vitamina D (25-OH) èra fòra de l'interval de referéncia: 34.3% jos e 1.0% sus.
Vitamina D (25-OH) 25(OH)D
-
Segond mai freqüent
33.0% dels 238,946 rapòrts amb un resultat de Colesterol LDL èra fòra de l'interval de referéncia: 1.0% jos e 32.0% sus.
Colesterol LDL LDL-C
-
Mai grand escart entre femnas e òmes
Gamma-glutamil transferasa: 16.7% dels resultats de òmes èran sus l'interval de referéncia, contra 8.9% dels de femnas (1.9 còps mai sovent).
Gamma-glutamil transferasa GGT
-
Combinason mai correnta
17.0% dels 231,176 rapòrts amb un resultat de Colesterol LDL e un de Colesterol total avián los dos valors sus de l'interval de referéncia.
Colesterol LDL LDL-C Colesterol total TC
Classament
Resultats mai sovent fòra de l'interval del laboratòri
La part de rapòrts ont un resultat èra jos o sus l'interval de referéncia imprimit sus lo rapòrt. Los 10 marcadors amb la part mai auta, entre los qu'an almens 500 rapòrts.
- Jos l'interval
- Sus l'interval
- 1Vitamina D (25-OH) 25(OH)D 35.3%
- 2Colesterol LDL LDL-C 33.0%
- 3Colesterol total TC 31.1%
- 4Colesterol non HDL non-HDL-C 28.0%
- 5Saturacion de transferrina TSAT 26.0%
- 6Ferritina FER 25.8%
- 7Fèrre seric Fe 24.9%
- 8Proteïna C reactiva CRP 24.1%
- 9Triglicèrids TG 22.2%
- 10Proteïna C reactiva d'auta sensibilitat hs-CRP 22.0%
| Marcador | Rapòrts testats | Jos % | Sus % | Fòra % |
|---|---|---|---|---|
| Vitamina D (25-OH) | 146,126 | 34.3% | 1.0% | 35.3% |
| Colesterol LDL | 238,946 | 1.0% | 32.0% | 33.0% |
| Colesterol total | 236,036 | 1.0% | 30.1% | 31.1% |
| Colesterol non HDL | 234,393 | 1.0% | 27.0% | 28.0% |
| Saturacion de transferrina | 120,342 | 21.7% | 4.3% | 26.0% |
| Ferritina | 115,217 | 19.8% | 6.0% | 25.8% |
| Fèrre seric | 116,302 | 20.7% | 4.2% | 24.9% |
| Proteïna C reactiva | 116,079 | pas informat | 24.1% | 24.1% |
| Triglicèrids | 224,938 | 2.0% | 20.2% | 22.2% |
| Proteïna C reactiva d'auta sensibilitat | 52,517 | pas informat | 22.0% | 22.0% |
— pas informat, o mens de 50 rapòrts
Per sèxe
Diferéncias entre femnas e òmes
Marcadors ont la part fòra de l'interval difèra mai entre femnas e òmes. En cada parelh de barras, lo grop amb la part mai auta ven primièr.
- Jos l'interval
- Sus l'interval
-
Gamma-glutamil transferasaSus l'interval1.9× mai sovent
Òmes 16.7%Femnas 8.9% -
FerritinaSus l'interval1.8× mai sovent
Òmes 7.9%Femnas 4.5% -
Àcid úricSus l'interval1.7× mai sovent
Òmes 19.9%Femnas 11.5% -
Alanina aminotransferasaSus l'interval1.6× mai sovent
Òmes 17.9%Femnas 11.4% -
FerritinaJos l'interval1.6× mai sovent
Femnas 23.6%Òmes 15.2%
| Marcador | Sens | Femnas | Òmes | Rapòrt |
|---|---|---|---|---|
| Gamma-glutamil transferasa | Sus l'interval | 8.9% | 16.7% | 1.9 |
| Ferritina | Sus l'interval | 4.5% | 7.9% | 1.8 |
| Àcid úric | Sus l'interval | 11.5% | 19.9% | 1.7 |
| Alanina aminotransferasa | Sus l'interval | 11.4% | 17.9% | 1.6 |
| Ferritina | Jos l'interval | 23.6% | 15.2% | 1.6 |
Per edat
Diferéncias segon l'edat
Marcadors ont la part fòra de l'interval difèra mai entre las trancas d'edat. Cada parelh de barras mostra la tranca amb la part mai auta e la tranca amb la part mai bassa.
- Jos l'interval
- Sus l'interval
-
Taus de filtracion glomerulara estimatJos l'interval3.4× mai sovent
70+ 34.7%18–29 10.3% -
CreatininaJos l'interval3.2× mai sovent
18–29 5.9%70+ 1.9% -
CreatininaSus l'interval2.3× mai sovent
70+ 16.3%18–29 7.1% -
Glicemia a junSus l'interval2.0× mai sovent
70+ 28.1%18–29 14.0% -
HbA1cSus l'interval1.9× mai sovent
70+ 29.2%18–29 15.1%
| Marcador | Sens | Tranca d'edat mai auta | Tranca d'edat mai bassa | Rapòrt |
|---|---|---|---|---|
| Taus de filtracion glomerulara estimat | Jos l'interval | 70+: 34.7% | 18–29: 10.3% | 3.4 |
| Creatinina | Jos l'interval | 18–29: 5.9% | 70+: 1.9% | 3.2 |
| Creatinina | Sus l'interval | 70+: 16.3% | 18–29: 7.1% | 2.3 |
| Glicemia a jun | Sus l'interval | 70+: 28.1% | 18–29: 14.0% | 2.0 |
| HbA1c | Sus l'interval | 70+: 29.2% | 18–29: 15.1% | 1.9 |
Combinasons
Resultats que apareisson sovent amb d'autres
Entre los rapòrts que inclutz los dos resultats, la part ont los dos èran fòra de l'interval de referéncia, dins la direccion indicada.
-
Colesterol LDL Colesterol total
17.0% dels 231,176 rapòrts amb los dos resultats avián Colesterol LDL sus e Colesterol total sus de l'interval de referéncia.
-
Colesterol LDL Colesterol non HDL
15.7% dels 229,569 rapòrts amb los dos resultats avián Colesterol LDL sus e Colesterol non HDL sus de l'interval de referéncia.
-
Fèrre seric Saturacion de transferrina
9.9% dels 112,510 rapòrts amb los dos resultats avián Fèrre seric jos e Saturacion de transferrina jos de l'interval de referéncia.
-
Fèrre seric Ferritina
9.4% dels 107,693 rapòrts amb los dos resultats avián Fèrre seric jos e Ferritina jos de l'interval de referéncia.
-
Glicemia a jun HbA1c
9.3% dels 208,715 rapòrts amb los dos resultats avián Glicemia a jun sus e HbA1c sus de l'interval de referéncia.
Populacion
Qui es dins las donadas
Comptatges de rapòrts, pas jamai de personas. Las partas çai-jos descrivan los rapòrts d'aquesta edicion.
Rapòrts per sèxe
- Femnas 54.5%
- Òmes 45.5%
Rapòrts per tranca d'edat
- 18–29 15.8%
- 30–39 21.9%
- 40–49 22.4%
- 50–59 18.8%
- 60–69 13.7%
- 70+ 7.3%
Principals païses
- Türkiye 11.2% (43,397)
- Germany 10.2% (39,367)
- Italy 6.7% (26,003)
- United States 6.2% (23,889)
- France 3.7% (14,345)
- Spain 3.3% (12,884)
- United Kingdom 3.1% (12,135)
- Brazil 2.8% (10,932)
- Romania 2.2% (8,336)
- Russia 2.1% (8,066)
Lengas dels rapòrts de laboratòri
Los rapòrts de laboratòri son redigits en 52 lengas.
- EN 23.6%
- DE 12.0%
- TR 10.8%
- FR 7.3%
- IT 6.5%
Lengas de las respòstas
Explicat en 83 lengas.
- EN 23.4%
- DE 11.0%
- TR 9.9%
- FR 6.9%
- IT 6.1%
Tipes de fichièr
- PDF 68.4%
- Fotos 22.5%
- Capturas d'ecran 9.2%
Rapòrts per mes
- 61,595Jan
- 55,425Feb
- 65,572Mar
- 63,403Apr
- 69,367May
- 71,380Jun
Partejar e reutilizar
Infografias dels resultats principals
5 imatges amb los nombres d'aquesta edicion, prèstas a partejar. Podètz las reutilizar en citant Kantesti (CC BY 4.0).
Metòde
Cossí avèm establit aqueste rapòrt
Çò que comptan las chifras, çò que daissan de costat e cossí las legir.
Periòde e encastre
Las chifras concernisson de rapòrts de laboratòri analisats entre 2026-01-01 e 2026-06-30.
Sonque adults
Sonque los rapòrts d'adults son comptats. Los rapòrts sabuts venir de personas de mens de 18 ans son exclutz.
Sonque de comptatges
Las donadas contenon de comptatges de rapòrts de laboratòri. Contenon pas de noms, d'adreças de corrièl, de numèros de compte, de datas de naissença, de noms de fichièr ni de valors isolats.
Los nombres inferiors a 50 son pas mostrats
Los nombres inferiors a 50 son pas mostrats, a fin que degun pòsca èsser recognoscut a partir d'un pichon grop.
Los intervals de referéncia del laboratòri
Jos e sus volon dire fòra de l'interval de referéncia imprimit sus cada rapòrt. Los intervals variam d'un laboratòri, d'un país, d'una edat e d'un sèxe a l'autre, donc un resultat fòra de l'interval es pas un diagnostic.
Pas de chifras de populacion
Las personas an causit de mandar lors rapòrts, donc las chifras descrivan aqueles rapòrts. Son pas de chifras de prevaléncia per cap de populacion.
Doblons e comptes d'ensag
Los rapòrts doblats e los comptes d'ensag o internes son levats abans del comptatge.
Pas un conselh medical
Estadisticas informativas, pas un diagnostic ni un conselh medical. Parlatz de vòstres resultats amb un mètge.
Donadas dobèrtas
Donadas e citacion
Totas las donadas d'aquesta edicion son dobèrtas. Podètz las tornar utilizar, ensem amb los grafics, en citant Kantesti.
Una linha per chifra, UTF-8, percentatges arredondits a un decimal.
Licéncia: CC BY 4.0. Partejatz e adaptatz en citant Kantesti.
Contact de premsa: [email protected]
Cossí citar
Kantesti Lab Insights, Primièr semestre de 2026. Kantesti Ltd, 2026. https://www.kantesti.net/oc/donadas-analisis-sanguinas/primier-semestre-de-2026/
Personas
Qui a realizat aqueste rapòrt
Revision medicala: Equip medical de Kantesti
-
Thomas Klein, MDDirector medical
-
Sarah Mitchell, MD, PhDEquip medical
-
Prof. Dr. Hans Weber, PhDEquip medical
Revirat lo 2026-11-05
Avètz un rapòrt d'analisi de sang personal?
Kantesti es una aisina d'analisi de sang amb l'IA que explica en lenga simpla cada valor del vòstre rapòrt de laboratòri.
Estadisticas informativas, pas un diagnostic ni un conselh medical.