Adatjelentés Kantesti Ltd · Egyesült Királyság
Kantesti Lab Insights: 2026 első félév
Mit mutat 386 742 anonimizált vérvizsgálati lelet, amelyeket 2026-01-01 és 2026-06-30 között elemeztünk.
- 386 742 lelet
- 53 paraméter
- 162 ország
Orvosi szakmai ellenőrzés: 2026-11-05
- 386 742 Elemzett leletek
- 53 Összehasonlított paraméterek
- 162 Országok
- 94,7% A laboratóriumi tartományon kívüli értékkel rendelkező leletek
- 83 A magyarázatok nyelvei
Főbb megállapítások
Mi tűnik fel
-
Leggyakrabban a tartományon kívül
A D-vitamin (25-OH) eredménnyel rendelkező 146 126 lelet 35,3%-ában az eredmény a laboratóriumi tartományon kívül esett: 34,3% alatta és 1,0% felette.
D-vitamin (25-OH) 25(OH)D
-
Második leggyakoribb
A LDL-koleszterin eredménnyel rendelkező 238 946 lelet 33,0%-ában az eredmény a laboratóriumi tartományon kívül esett: 1,0% alatta és 32,0% felette.
LDL-koleszterin LDL-C
-
A legnagyobb különbség nők és férfiak között
Gamma-glutamil-transzferáz: a férfiak eredményeinek 16,7% volt a referenciatartomány a laboratóriumi referenciatartomány felett, a nők eredményeinek viszont 8,9% (1,9-szer gyakrabban).
Gamma-glutamil-transzferáz GGT
-
A leggyakoribb kombináció
A LDL-koleszterin és Összkoleszterin eredménnyel rendelkező 231 176 lelet 17,0%-ában mindkét érték a laboratóriumi tartomány felett volt.
LDL-koleszterin LDL-C Összkoleszterin TC
Rangsor
A leggyakrabban a laboratóriumi tartományon kívül eső eredmények
Azon leletek aránya, amelyekben az eredmény a laboratóriumi leleten feltüntetett referenciatartomány alatt vagy felett volt. A 10 legmagasabb arányú paraméter, legalább 500 leletet tartalmazó paraméterek közül.
- Tartomány alatt
- Tartomány felett
- 1D-vitamin (25-OH) 25(OH)D 35,3%
- 2LDL-koleszterin LDL-C 33,0%
- 3Összkoleszterin TC 31,1%
- 4Non-HDL-koleszterin non-HDL-C 28,0%
- 5Transzferrin-telítettség TSAT 26,0%
- 6Ferritin FER 25,8%
- 7Szérumvas Fe 24,9%
- 8C-reaktív protein CRP 24,1%
- 9Triglicerid TG 22,2%
- 10Nagy érzékenységű CRP hs-CRP 22,0%
| Paraméter | Vizsgált leletek | Alatta % | Felette % | Tartományon kívül % |
|---|---|---|---|---|
| D-vitamin (25-OH) | 146 126 | 34,3% | 1,0% | 35,3% |
| LDL-koleszterin | 238 946 | 1,0% | 32,0% | 33,0% |
| Összkoleszterin | 236 036 | 1,0% | 30,1% | 31,1% |
| Non-HDL-koleszterin | 234 393 | 1,0% | 27,0% | 28,0% |
| Transzferrin-telítettség | 120 342 | 21,7% | 4,3% | 26,0% |
| Ferritin | 115 217 | 19,8% | 6,0% | 25,8% |
| Szérumvas | 116 302 | 20,7% | 4,2% | 24,9% |
| C-reaktív protein | 116 079 | nincs közölve | 24,1% | 24,1% |
| Triglicerid | 224 938 | 2,0% | 20,2% | 22,2% |
| Nagy érzékenységű CRP | 52 517 | nincs közölve | 22,0% | 22,0% |
— nincs közölve, vagy 50-nál kevesebb jelentés alapján
Nem szerint
Különbségek nők és férfiak között
Azok a paraméterek, amelyeknél a tartományon kívüli arány a legnagyobb mértékben különbözik nők és férfiak között. Minden oszloppárnál a magasabb arányú csoport áll elöl.
- Tartomány alatt
- Tartomány felett
-
Gamma-glutamil-transzferázTartomány felett1,9-szer gyakrabban
Férfiak 16,7%Nők 8,9% -
FerritinTartomány felett1,8-szer gyakrabban
Férfiak 7,9%Nők 4,5% -
HúgysavTartomány felett1,7-szer gyakrabban
Férfiak 19,9%Nők 11,5% -
Alanin-aminotranszferázTartomány felett1,6-szer gyakrabban
Férfiak 17,9%Nők 11,4% -
FerritinTartomány alatt1,6-szer gyakrabban
Nők 23,6%Férfiak 15,2%
| Paraméter | Irány | Nők | Férfiak | Arány |
|---|---|---|---|---|
| Gamma-glutamil-transzferáz | Tartomány felett | 8,9% | 16,7% | 1,9 |
| Ferritin | Tartomány felett | 4,5% | 7,9% | 1,8 |
| Húgysav | Tartomány felett | 11,5% | 19,9% | 1,7 |
| Alanin-aminotranszferáz | Tartomány felett | 11,4% | 17,9% | 1,6 |
| Ferritin | Tartomány alatt | 23,6% | 15,2% | 1,6 |
Korcsoport szerint
Különbségek korcsoportok szerint
Azok a paraméterek, amelyeknél a tartományon kívüli arány a legnagyobb mértékben különbözik a korcsoportok között. Minden oszloppár a legmagasabb és a legalacsonyabb arányú korcsoportot mutatja.
- Tartomány alatt
- Tartomány felett
-
Becsült glomerulusz-filtrációs rátaTartomány alatt3,4-szer gyakrabban
70+ 34,7%18–29 10,3% -
KreatininTartomány alatt3,2-szer gyakrabban
18–29 5,9%70+ 1,9% -
KreatininTartomány felett2,3-szer gyakrabban
70+ 16,3%18–29 7,1% -
Éhgyomri vércukorTartomány felett2,0-szer gyakrabban
70+ 28,1%18–29 14,0% -
HbA1cTartomány felett1,9-szer gyakrabban
70+ 29,2%18–29 15,1%
| Paraméter | Irány | Legmagasabb korcsoport | Legalacsonyabb korcsoport | Arány |
|---|---|---|---|---|
| Becsült glomerulusz-filtrációs ráta | Tartomány alatt | 70+: 34,7% | 18–29: 10,3% | 3,4 |
| Kreatinin | Tartomány alatt | 18–29: 5,9% | 70+: 1,9% | 3,2 |
| Kreatinin | Tartomány felett | 70+: 16,3% | 18–29: 7,1% | 2,3 |
| Éhgyomri vércukor | Tartomány felett | 70+: 28,1% | 18–29: 14,0% | 2,0 |
| HbA1c | Tartomány felett | 70+: 29,2% | 18–29: 15,1% | 1,9 |
Kombinációk
Gyakran együtt előforduló eredmények
Azon leletek között, amelyek mindkét eredményt tartalmazzák, az arány, amelyben mindkettő a laboratóriumi tartományon kívül esett, a megjelenített irányban.
-
LDL-koleszterin Összkoleszterin
A két eredménnyel rendelkező 231 176 lelet 17,0%-ában a LDL-koleszterin a laboratóriumi tartomány felett, a Összkoleszterin pedig felett volt.
-
LDL-koleszterin Non-HDL-koleszterin
A két eredménnyel rendelkező 229 569 lelet 15,7%-ában a LDL-koleszterin a laboratóriumi tartomány felett, a Non-HDL-koleszterin pedig felett volt.
-
Szérumvas Transzferrin-telítettség
A két eredménnyel rendelkező 112 510 lelet 9,9%-ában a Szérumvas a laboratóriumi tartomány alatt, a Transzferrin-telítettség pedig alatt volt.
-
Szérumvas Ferritin
A két eredménnyel rendelkező 107 693 lelet 9,4%-ában a Szérumvas a laboratóriumi tartomány alatt, a Ferritin pedig alatt volt.
-
Éhgyomri vércukor HbA1c
A két eredménnyel rendelkező 208 715 lelet 9,3%-ában a Éhgyomri vércukor a laboratóriumi tartomány felett, a HbA1c pedig felett volt.
Populáció
Kik szerepelnek az adatokban
Leletek számai, sosem személyeké. Az alábbi arányok ennek a kiadásnak a leleteire vonatkoznak.
Leletek nem szerint
- Nők 54,5%
- Férfiak 45,5%
Leletek korcsoport szerint
- 18–29 15,8%
- 30–39 21,9%
- 40–49 22,4%
- 50–59 18,8%
- 60–69 13,7%
- 70+ 7,3%
Legfontosabb országok
- Türkiye 11,2% (43 397)
- Germany 10,2% (39 367)
- Italy 6,7% (26 003)
- United States 6,2% (23 889)
- France 3,7% (14 345)
- Spain 3,3% (12 884)
- United Kingdom 3,1% (12 135)
- Brazil 2,8% (10 932)
- Romania 2,2% (8 336)
- Russia 2,1% (8 066)
A laboratóriumi leletek nyelvei
A laboratóriumi leletek 52 nyelven íródtak.
- EN 23,6%
- DE 12,0%
- TR 10,8%
- FR 7,3%
- IT 6,5%
Nyelvek, amelyeken a Kantesti válaszolt
83 nyelven magyarázzák el.
- EN 23,4%
- DE 11,0%
- TR 9,9%
- FR 6,9%
- IT 6,1%
Fájltípusok
- PDF 68,4%
- Fényképek 22,5%
- Képernyőképek 9,2%
Leletek havonta
- 61 595Jan
- 55 425Feb
- 65 572Mar
- 63 403Apr
- 69 367May
- 71 380Jun
Megosztás és újrafelhasználás
A főbb megállapítások infografikái
A kiadás számaival készült 5 kép, megosztásra készen. Újra felhasználhatók, ha hivatkozol a Kantestire (CC BY 4.0).
Módszertan
Hogyan készült ez a jelentés
Mit számolnak a számok, mit hagynak ki, és hogyan kell olvasni őket.
Időszak és terjedelem
Az adatok a 2026-01-01 és 2026-06-30 között elemzett laboratóriumi leletekre vonatkoznak.
Csak felnőttek
Csak felnőttek leletei számítanak. A 18 év alatti személyekhez tartozó leletek kimaradnak.
Csak számok
Az adatok a laboratóriumi leletek számait tartalmazzák. Nem tartalmaznak neveket, e-mail-címeket, számlaszámokat, születési dátumokat, fájlneveket vagy egyes értékeket.
A 50 alatti számok nincsenek feltüntetve
A 50 alatti számok nincsenek feltüntetve, így senkit nem lehet felismerni egy kis csoportból.
A laboratórium saját referenciatartományai
Az alatt és felett a minden laboratóriumi leleten feltüntetett referenciatartományhoz képest értendő. A tartományok laboratóriumonként, országonként, koronként és nemenként eltérnek, ezért a tartományon kívüli eredmény nem diagnózis.
Nem népességi adatok
Az emberek úgy döntöttek, hogy elküldik leleteiket, ezért a számok ezekre a leletekre vonatkoznak. Nem bármely népesség előfordulási adatai.
Duplikált leletek és teszt-fiókok
A duplikált leleteket, valamint a teszt- vagy belső fiókokat a számlálás előtt eltávolítjuk.
Nem orvosi tanács
Tájékoztató statisztika, nem diagnózis vagy orvosi tanács. Saját eredményeivel kapcsolatban forduljon orvoshoz.
Nyílt adatok
Adatok és hivatkozás
A kiadás teljes adatai nyíltak. Az adatokat és a grafikonokat újra felhasználhatja, ha hivatkozik a Kantestire.
Soronként egy szám, UTF-8, a százalékok egy tizedesjegyre kerekítve.
Licenc: CC BY 4.0. Megosztás és átdolgozás a Kantesti megnevezésével.
Sajtókapcsolat: [email protected]
Hogyan hivatkozzon
Kantesti Lab Insights, 2026 első félév. Kantesti Ltd, 2026. https://www.kantesti.net/hu/vervizsgalati-adatok/2026-elso-felev/
Szerzők
Ki készítette ezt a jelentést
Orvosi ellenőrzés: Kantesti orvosi csapat
-
Thomas Klein, MDOrvosigazgató
-
Sarah Mitchell, MD, PhDOrvosi csapat
-
Prof. Dr. Hans Weber, PhDOrvosi csapat
Ellenőrizve: 2026-11-05
Van saját vérvizsgálati lelete?
A Kantesti egy online vérkép elemző, amely a laboratóriumi lelet minden értékét közérthetően magyarázza el.
Tájékoztató statisztika, nem diagnózis vagy orvosi tanács.