Andmearuanne Kantesti Ltd · Ühendkuningriik
Kantesti Lab Insights: 2026 esimene poolaasta
Mida näitavad 386 742 anonüümset vereanalüüsi aruannet, mis analüüsiti ajavahemikus 2026-01-01–2026-06-30.
- 386 742 aruannet
- 53 näitajat
- 162 riiki
Meditsiiniliselt üle vaadatud 2026-11-05
- 386 742 Analüüsitud aruanded
- 53 Võrreldud näitajad
- 162 Riigid
- 94,7% Aruanded, kus väärtus on labori referentsvahemikust väljas
- 83 Selgituste keeled
Peamised järeldused
Mis silma jääb
-
Kõige sagedamini referentsvahemikust väljas
D-vitamiin (25-OH) tulemusega 146 126 aruandest 35,3% tulemustest jäi laboriaruande referentsvahemikust välja: 34,3% allpool ja 1,0% kõrgemal.
D-vitamiin (25-OH) 25(OH)D
-
Teine kõige sagedasem
LDL-kolesterool tulemusega 238 946 aruandest 33,0% tulemustest jäi laboriaruande referentsvahemikust välja: 1,0% allpool ja 32,0% kõrgemal.
LDL-kolesterool LDL-C
-
Suurim erinevus naiste ja meeste vahel
Gamma-glutamüültransferaas: meeste tulemustest 16,7% oli labori referentsvahemikust kõrgemal, naiste puhul oli see 8,9% (1,9 korda sagedamini).
Gamma-glutamüültransferaas GGT
-
Kõige levinum kombinatsioon
231 176 aruandest, kus olid tulemused LDL-kolesterool ja Üldkolesterool, 17,0% puhul olid mõlemad referentsvahemikust kõrgemal.
LDL-kolesterool LDL-C Üldkolesterool TC
Järjestus
Kõige sagedamini labori vahemikust välja jäävad tulemused
Aruannete osakaal, milles tulemus oli laboriaruandes trükitud referentsvahemikust allpool või kõrgemal. 10 kõrgeima osakaaluga näitajat, mille puhul on vähemalt 500 aruannet.
- Allpool vahemikku
- Kõrgemal vahemikust
- 1D-vitamiin (25-OH) 25(OH)D 35,3%
- 2LDL-kolesterool LDL-C 33,0%
- 3Üldkolesterool TC 31,1%
- 4Mitte-HDL-kolesterool non-HDL-C 28,0%
- 5Transferriini küllastus TSAT 26,0%
- 6Ferritiin FER 25,8%
- 7Seerumi raud Fe 24,9%
- 8C-reaktiivne valk CRP 24,1%
- 9Triglütseriidid TG 22,2%
- 10Kõrgtundlik CRP hs-CRP 22,0%
| Näitaja | Testitud aruanded | Allpool % | Kõrgemal % | Väljas % |
|---|---|---|---|---|
| D-vitamiin (25-OH) | 146 126 | 34,3% | 1,0% | 35,3% |
| LDL-kolesterool | 238 946 | 1,0% | 32,0% | 33,0% |
| Üldkolesterool | 236 036 | 1,0% | 30,1% | 31,1% |
| Mitte-HDL-kolesterool | 234 393 | 1,0% | 27,0% | 28,0% |
| Transferriini küllastus | 120 342 | 21,7% | 4,3% | 26,0% |
| Ferritiin | 115 217 | 19,8% | 6,0% | 25,8% |
| Seerumi raud | 116 302 | 20,7% | 4,2% | 24,9% |
| C-reaktiivne valk | 116 079 | pole avaldatud | 24,1% | 24,1% |
| Triglütseriidid | 224 938 | 2,0% | 20,2% | 22,2% |
| Kõrgtundlik CRP | 52 517 | pole avaldatud | 22,0% | 22,0% |
— pole avaldatud või alla 50 aruande
Soo järgi
Erinevused naiste ja meeste vahel
Näitajad, mille puhul referentsvahemikust väljas olevate tulemuste osakaal erineb naiste ja meeste vahel kõige rohkem. Igas tulpade paaris on esimesena kõrgema osakaaluga rühm.
- Allpool vahemikku
- Kõrgemal vahemikust
-
Gamma-glutamüültransferaasKõrgemal vahemikust1,9 korda sagedamini
Mehed 16,7%Naised 8,9% -
FerritiinKõrgemal vahemikust1,8 korda sagedamini
Mehed 7,9%Naised 4,5% -
KusihapeKõrgemal vahemikust1,7 korda sagedamini
Mehed 19,9%Naised 11,5% -
AlaniinaminotransferaasKõrgemal vahemikust1,6 korda sagedamini
Mehed 17,9%Naised 11,4% -
FerritiinAllpool vahemikku1,6 korda sagedamini
Naised 23,6%Mehed 15,2%
| Näitaja | Suund | Naised | Mehed | Suhe |
|---|---|---|---|---|
| Gamma-glutamüültransferaas | Kõrgemal vahemikust | 8,9% | 16,7% | 1,9 |
| Ferritiin | Kõrgemal vahemikust | 4,5% | 7,9% | 1,8 |
| Kusihape | Kõrgemal vahemikust | 11,5% | 19,9% | 1,7 |
| Alaniinaminotransferaas | Kõrgemal vahemikust | 11,4% | 17,9% | 1,6 |
| Ferritiin | Allpool vahemikku | 23,6% | 15,2% | 1,6 |
Vanuse järgi
Erinevused vanuse järgi
Näitajad, mille puhul referentsvahemikust väljas olevate tulemuste osakaal erineb vanuserühmade vahel kõige rohkem. Igas tulpade paaris on kõrgeima ja madalaima osakaaluga vanuserühm.
- Allpool vahemikku
- Kõrgemal vahemikust
-
Hinnanguline glomerulaarfiltratsiooni kiirusAllpool vahemikku3,4 korda sagedamini
70+ 34,7%18–29 10,3% -
KreatiniinAllpool vahemikku3,2 korda sagedamini
18–29 5,9%70+ 1,9% -
KreatiniinKõrgemal vahemikust2,3 korda sagedamini
70+ 16,3%18–29 7,1% -
PaastuglükoosKõrgemal vahemikust2,0 korda sagedamini
70+ 28,1%18–29 14,0% -
HbA1cKõrgemal vahemikust1,9 korda sagedamini
70+ 29,2%18–29 15,1%
| Näitaja | Suund | Kõrgeim vanuserühm | Madalaim vanuserühm | Suhe |
|---|---|---|---|---|
| Hinnanguline glomerulaarfiltratsiooni kiirus | Allpool vahemikku | 70+: 34,7% | 18–29: 10,3% | 3,4 |
| Kreatiniin | Allpool vahemikku | 18–29: 5,9% | 70+: 1,9% | 3,2 |
| Kreatiniin | Kõrgemal vahemikust | 70+: 16,3% | 18–29: 7,1% | 2,3 |
| Paastuglükoos | Kõrgemal vahemikust | 70+: 28,1% | 18–29: 14,0% | 2,0 |
| HbA1c | Kõrgemal vahemikust | 70+: 29,2% | 18–29: 15,1% | 1,9 |
Kombinatsioonid
Tulemused, mis esinevad sageli koos
Aruannete seas, kus on mõlemad tulemused, osakaal, millal mõlemad olid referentsvahemikust väljas näidatud suunas.
-
LDL-kolesterool Üldkolesterool
231 176 aruandest, kus olid mõlemad tulemused, 17,0% puhul oli LDL-kolesterool referentsvahemikust kõrgemal ja Üldkolesterool referentsvahemikust kõrgemal.
-
LDL-kolesterool Mitte-HDL-kolesterool
229 569 aruandest, kus olid mõlemad tulemused, 15,7% puhul oli LDL-kolesterool referentsvahemikust kõrgemal ja Mitte-HDL-kolesterool referentsvahemikust kõrgemal.
-
Seerumi raud Transferriini küllastus
112 510 aruandest, kus olid mõlemad tulemused, 9,9% puhul oli Seerumi raud referentsvahemikust allpool ja Transferriini küllastus referentsvahemikust allpool.
-
Seerumi raud Ferritiin
107 693 aruandest, kus olid mõlemad tulemused, 9,4% puhul oli Seerumi raud referentsvahemikust allpool ja Ferritiin referentsvahemikust allpool.
-
Paastuglükoos HbA1c
208 715 aruandest, kus olid mõlemad tulemused, 9,3% puhul oli Paastuglükoos referentsvahemikust kõrgemal ja HbA1c referentsvahemikust kõrgemal.
Populatsioon
Kes andmetes on
Aruannete arvud, mitte kunagi inimeste arvud. Allolevad osakaalud kirjeldavad selle väljaande aruandeid.
Aruanded soo järgi
- Naised 54,5%
- Mehed 45,5%
Aruanded vanuserühma järgi
- 18–29 15,8%
- 30–39 21,9%
- 40–49 22,4%
- 50–59 18,8%
- 60–69 13,7%
- 70+ 7,3%
Peamised riigid
- Türkiye 11,2% (43 397)
- Germany 10,2% (39 367)
- Italy 6,7% (26 003)
- United States 6,2% (23 889)
- France 3,7% (14 345)
- Spain 3,3% (12 884)
- United Kingdom 3,1% (12 135)
- Brazil 2,8% (10 932)
- Romania 2,2% (8 336)
- Russia 2,1% (8 066)
Laboriaruannete keeled
Laboriaruanded on kirjutatud 52 keeles.
- EN 23,6%
- DE 12,0%
- TR 10,8%
- FR 7,3%
- IT 6,5%
Keeled, milles Kantesti vastas
Selgitatud 83 keeles.
- EN 23,4%
- DE 11,0%
- TR 9,9%
- FR 6,9%
- IT 6,1%
Failitüübid
- PDF 68,4%
- Fotod 22,5%
- Ekraanipildid 9,2%
Aruanded kuu kaupa
- 61 595Jan
- 55 425Feb
- 65 572Mar
- 63 403Apr
- 69 367May
- 71 380Jun
Jagamine ja taaskasutus
Peamiste tulemuste infograafikud
5 pilti selle väljaande arvudega, jagamiseks valmis. Neid võib taaskasutada, kui viidata Kantestile (CC BY 4.0).
Metoodika
Kuidas see aruanne koostati
Mida arvud loevad, mida nad välja jätavad ja kuidas neid lugeda.
Ajavahemik ja ulatus
Arvud katavad laboriaruandeid, mis analüüsiti ajavahemikus 2026-01-01–2026-06-30.
Ainult täiskasvanud
Loetakse ainult täiskasvanute aruandeid. Alla 18-aastaste inimeste aruanded jäetakse välja.
Ainult arvud
Andmed sisaldavad ainult laboriaruannete arve. Need ei sisalda nimesid, e-posti aadresse, kontonumbreid, sünnikuupäevi, failinimesid ega üksikuid väärtusi.
Arve alla 50 ei näidata
Arve alla 50 ei näidata, nii et väikesest rühmast ei saa kedagi ära tunda.
Labori enda referentsvahemikud
Allpool ja kõrgemal tähendab referentsvahemikust väljas igal laboriaruandel trükitud referentsvahemiku suhtes. Vahemikud erinevad laboriti, riigiti ning vanuse ja soo järgi, seega ei ole vahemikust väljas olev tulemus diagnoos.
Need ei ole elanikkonna arvud
Inimesed valisid oma aruanded saata, seega kirjeldavad arvud just neid aruandeid. Need ei ole ühegi elanikkonna levimusnäitajad.
Dubleeritud aruanded ja testikontod
Dubleeritud aruanded ning testi- või sisekontod eemaldatakse enne loendamist.
Ei ole arstiabi
Tegemist on informatiivse statistikaga, mitte diagnoosi ega arstiabiga. Oma tulemuste kohta pidage nõu arstiga.
Avatud andmed
Andmed ja viide
Selle väljaande kõik andmed on avatud. Võite andmeid ja jooniseid uuesti kasutada, kui nimetate allikana Kantesti.
Üks rida arvu kohta, UTF-8, protsendid ümardatud ühe komakohani.
Litsents: CC BY 4.0. Jagage ja kohandage, nimetades allikana Kantesti.
Meediakontakt: [email protected]
Kuidas viidata
Kantesti Lab Insights, 2026 esimene poolaasta. Kantesti Ltd, 2026. https://www.kantesti.net/et/vereanaluuside-andmed/2026-esimene-poolaasta/
Inimesed
Kes selle aruande koostas
Meditsiiniline ülevaatus: Kantesti meditsiinimeeskond
-
Thomas Klein, MDMeditsiinidirektor
-
Sarah Mitchell, MD, PhDMeditsiinimeeskond
-
Prof. Dr. Hans Weber, PhDMeditsiinimeeskond
Üle vaadatud 2026-11-05
Kas teil on oma vereanalüüsi aruanne?
Kantesti on vereanalüüsi tulemuste tõlgendamine, mis selgitab teie laboriaruande iga väärtust lihtsas keeles.
Informatiivne statistika, mitte diagnoos ega arstiabi.