Podatkovno poročilo Kantesti Ltd · Združeno kraljestvo
Kantesti Lab Insights: Prva polovica leta 2026
Kaj kaže 386.742 anonimiziranih poročil o krvnih preiskavah, analiziranih med 2026-01-01 in 2026-06-30.
- 386.742 poročil
- 53 markerjev
- 162 držav
Medicinsko pregledano 2026-11-05
- 386.742 Analizirana poročila
- 53 Primerjani markerji
- 162 Države
- 94,7 % Poročila z vrednostjo zunaj referenčnega območja
- 83 Jeziki razlag
Ključne ugotovitve
Kaj izstopa
-
Najpogosteje zunaj območja
Vitamin D (25-OH): zunaj referenčnega območja je bilo 35,3 % od 146.126 poročil, 34,3 % pod in 1,0 % nad območjem.
Vitamin D (25-OH) 25(OH)D
-
Na drugem mestu
LDL holesterol: zunaj referenčnega območja je bilo 33,0 % od 238.946 poročil, 1,0 % pod in 32,0 % nad območjem.
LDL holesterol LDL-C
-
Največja razlika med ženskami in moškimi
Gama-glutamil transferaza: 16,7 % rezultatov od moških je bilo nad referenčnim območjem, v primerjavi s 8,9 % rezultatov od žensk (1,9).
Gama-glutamil transferaza GGT
-
Najpogostejša kombinacija
17,0 % od 231.176 poročil z obema vrednostma: LDL holesterol in Skupni holesterol, je imelo obe vrednosti nad referenčnega območja.
LDL holesterol LDL-C Skupni holesterol TC
Razvrstitev
Izvidi najpogosteje zunaj območja, ki ga navaja laboratorij
Delež poročil, v katerih je bil izvid pod ali nad referenčnim območjem, navedenim na laboratorijskem izvidu. 10 markerjev z največjim deležem med markerji z vsaj 500 poročili.
- Pod območjem
- Nad območjem
- 1Vitamin D (25-OH) 25(OH)D 35,3 %
- 2LDL holesterol LDL-C 33,0 %
- 3Skupni holesterol TC 31,1 %
- 4Non-HDL holesterol non-HDL-C 28,0 %
- 5Nasičenost transferina TSAT 26,0 %
- 6Feritin FER 25,8 %
- 7Serumsko železo Fe 24,9 %
- 8C-reaktivni protein CRP 24,1 %
- 9Trigliceridi TG 22,2 %
- 10Visoko občutljivi CRP hs-CRP 22,0 %
| Marker | Testirana poročila | Pod % | Nad % | Zunaj % |
|---|---|---|---|---|
| Vitamin D (25-OH) | 146.126 | 34,3 % | 1,0 % | 35,3 % |
| LDL holesterol | 238.946 | 1,0 % | 32,0 % | 33,0 % |
| Skupni holesterol | 236.036 | 1,0 % | 30,1 % | 31,1 % |
| Non-HDL holesterol | 234.393 | 1,0 % | 27,0 % | 28,0 % |
| Nasičenost transferina | 120.342 | 21,7 % | 4,3 % | 26,0 % |
| Feritin | 115.217 | 19,8 % | 6,0 % | 25,8 % |
| Serumsko železo | 116.302 | 20,7 % | 4,2 % | 24,9 % |
| C-reaktivni protein | 116.079 | ni objavljeno | 24,1 % | 24,1 % |
| Trigliceridi | 224.938 | 2,0 % | 20,2 % | 22,2 % |
| Visoko občutljivi CRP | 52.517 | ni objavljeno | 22,0 % | 22,0 % |
— ni objavljeno ali manj kot 50 poročil
Po spolu
Razlike med ženskami in moškimi
Markerji, pri katerih se delež izvidov zunaj referenčnega območja najbolj razlikuje med ženskami in moškimi. V vsakem paru stolpcev je prva skupina z višjim deležem.
- Pod območjem
- Nad območjem
-
Gama-glutamil transferazaNad območjem1,9× pogosteje
Moški 16,7 %Ženske 8,9 % -
FeritinNad območjem1,8× pogosteje
Moški 7,9 %Ženske 4,5 % -
Sečna kislinaNad območjem1,7× pogosteje
Moški 19,9 %Ženske 11,5 % -
Alanin aminotransferazaNad območjem1,6× pogosteje
Moški 17,9 %Ženske 11,4 % -
FeritinPod območjem1,6× pogosteje
Ženske 23,6 %Moški 15,2 %
| Marker | Smer | Ženske | Moški | Razmerje |
|---|---|---|---|---|
| Gama-glutamil transferaza | Nad območjem | 8,9 % | 16,7 % | 1,9 |
| Feritin | Nad območjem | 4,5 % | 7,9 % | 1,8 |
| Sečna kislina | Nad območjem | 11,5 % | 19,9 % | 1,7 |
| Alanin aminotransferaza | Nad območjem | 11,4 % | 17,9 % | 1,6 |
| Feritin | Pod območjem | 23,6 % | 15,2 % | 1,6 |
Po starosti
Razlike po starosti
Markerji, pri katerih se delež izvidov zunaj referenčnega območja najbolj razlikuje med starostnimi skupinami. Vsak par stolpcev prikazuje starostno skupino z najvišjim in z najnižjim deležem.
- Pod območjem
- Nad območjem
-
Ocenjena glomerulna filtracijaPod območjem3,4× pogosteje
70+ 34,7 %18–29 10,3 % -
KreatininPod območjem3,2× pogosteje
18–29 5,9 %70+ 1,9 % -
KreatininNad območjem2,3× pogosteje
70+ 16,3 %18–29 7,1 % -
Glukoza na teščeNad območjem2,0× pogosteje
70+ 28,1 %18–29 14,0 % -
HbA1cNad območjem1,9× pogosteje
70+ 29,2 %18–29 15,1 %
| Marker | Smer | Najvišja starostna skupina | Najnižja starostna skupina | Razmerje |
|---|---|---|---|---|
| Ocenjena glomerulna filtracija | Pod območjem | 70+: 34,7 % | 18–29: 10,3 % | 3,4 |
| Kreatinin | Pod območjem | 18–29: 5,9 % | 70+: 1,9 % | 3,2 |
| Kreatinin | Nad območjem | 70+: 16,3 % | 18–29: 7,1 % | 2,3 |
| Glukoza na tešče | Nad območjem | 70+: 28,1 % | 18–29: 14,0 % | 2,0 |
| HbA1c | Nad območjem | 70+: 29,2 % | 18–29: 15,1 % | 1,9 |
Kombinacije
Izvidi, ki se pogosto pojavljajo skupaj
Med poročili z obema izvidoma delež tistih, v katerih sta bila oba zunaj referenčnega območja v prikazani smeri.
-
LDL holesterol Skupni holesterol
17,0 % od 231.176 poročil z obema izvidoma: LDL holesterol nad in Skupni holesterol nad referenčnega območja.
-
LDL holesterol Non-HDL holesterol
15,7 % od 229.569 poročil z obema izvidoma: LDL holesterol nad in Non-HDL holesterol nad referenčnega območja.
-
Serumsko železo Nasičenost transferina
9,9 % od 112.510 poročil z obema izvidoma: Serumsko železo pod in Nasičenost transferina pod referenčnega območja.
-
Serumsko železo Feritin
9,4 % od 107.693 poročil z obema izvidoma: Serumsko železo pod in Feritin pod referenčnega območja.
-
Glukoza na tešče HbA1c
9,3 % od 208.715 poročil z obema izvidoma: Glukoza na tešče nad in HbA1c nad referenčnega območja.
Populacija
Kdo je v podatkih
Števila poročil, nikoli oseb. Deleži spodaj opisujejo poročila te izdaje.
Poročila po spolu
- Ženske 54,5 %
- Moški 45,5 %
Poročila po starostnih skupinah
- 18–29 15,8 %
- 30–39 21,9 %
- 40–49 22,4 %
- 50–59 18,8 %
- 60–69 13,7 %
- 70+ 7,3 %
Najpogostejše države
- Türkiye 11,2 % (43.397)
- Germany 10,2 % (39.367)
- Italy 6,7 % (26.003)
- United States 6,2 % (23.889)
- France 3,7 % (14.345)
- Spain 3,3 % (12.884)
- United Kingdom 3,1 % (12.135)
- Brazil 2,8 % (10.932)
- Romania 2,2 % (8.336)
- Russia 2,1 % (8.066)
Jeziki laboratorijskih izvidov
Laboratorijski izvidi so napisani v 52 jezikih.
- EN 23,6 %
- DE 12,0 %
- TR 10,8 %
- FR 7,3 %
- IT 6,5 %
Jeziki odgovorov Kantesti
Razlage so na voljo v 83 jezikih.
- EN 23,4 %
- DE 11,0 %
- TR 9,9 %
- FR 6,9 %
- IT 6,1 %
Vrste datotek
- PDF 68,4 %
- Fotografije 22,5 %
- Posnetki zaslona 9,2 %
Poročila po mesecih
- 61.595Jan
- 55.425Feb
- 65.572Mar
- 63.403Apr
- 69.367May
- 71.380Jun
Deljenje in ponovna uporaba
Infografike ključnih ugotovitev
5 slik s števili te izdaje, pripravljenih za deljenje. Uporabite jih lahko, če navedete Kantesti (CC BY 4.0).
Metoda
Kako smo pripravili to poročilo
Kaj števila štejejo, kaj izpuščajo in kako jih brati.
Obdobje in obseg
Števila zajemajo laboratorijske izvide, analizirane med 2026-01-01 in 2026-06-30.
Samo odrasli
Štejejo se samo poročila odraslih. Poročila oseb, mlajših od 18 let, so izpuščena.
Samo števila
Podatki vsebujejo števila laboratorijskih izvidov. Ne vsebujejo imen, e-poštnih naslovov, številk računov, datumov rojstva, imen datotek ali posameznih vrednosti.
Števila pod 50 niso prikazana
Števila pod 50 niso prikazana, da iz majhne skupine ni mogoče nikogar prepoznati.
Lastna referenčna območja laboratorijev
Pod in nad pomenita zunaj referenčnega območja, navedenega na vsakem laboratorijskem izvidu. Območja se razlikujejo med laboratoriji, državami, starostjo in spolom, zato vrednost zunaj območja ni diagnoza.
Niso podatki za celotno populacijo
Ljudje so se sami odločili naložiti svoje izvide, zato števila opisujejo te izvide. Niso to podatki o pogostosti za nobeno populacijo.
Podvojeni izvidi in testni računi
Podvojeni izvidi ter testni ali interni računi se pred štetjem odstranijo.
Ni zdravniški nasvet
Informativna statistika, ne diagnoza ali zdravniški nasvet. O svojih izvidih se pogovorite z zdravnikom.
Odprti podatki
Podatki in navedba
Celotni podatki te izdaje so odprti. Smete jih in grafikone uporabljati, če navedete Kantesti.
Ena vrstica na podatek, UTF-8, odstotki zaokroženi na eno decimalko.
Licenca: CC BY 4.0. Delite in prilagajajte z navedbo Kantesti.
Stik za medije: [email protected]
Kako navesti
Kantesti Lab Insights, Prva polovica leta 2026. Kantesti Ltd, 2026. https://www.kantesti.net/sl/podatki-krvnih-preiskav/prva-polovica-leta-2026/
Ljudje
Kdo je pripravil to poročilo
Medicinski pregled: Medicinska ekipa Kantesti
-
Thomas Klein, MDGlavni medicinski direktor
-
Sarah Mitchell, MD, PhDMedicinska ekipa
-
Prof. Dr. Hans Weber, PhDMedicinska ekipa
Pregledano 2026-11-05
Imate svoj izvid krvne preiskave?
Kantesti je razlaga izvidov krvi, ki vsako vrednost vašega laboratorijskega izvida razloži preprosto.
Informativna statistika, ne diagnoza ali zdravniški nasvet.